Samsung Galaxy Tab 2 7.0 P3100 Specificatii
Samsung Galaxy Tab 2 7.0 este un succesor demn pentru prima generatie de Samsung Galaxy Tab aducand niste imbunatatiri semnificative seriei din punct de vedere al specificatiilor. Samsung Galaxy Tab 2 7.0 are un ecran de 7 inci care suporta o rezolutie de 1280 x 720 de pixeli, un procesor dual-core de 1 GHz si 1 GB RAM. Alte specificatii ale Samsung Galaxy Tab 2 7.0 includ 32 GB spatiu pentru stocare datelor alaturi de un slot pentru carduri microSD, o camera foto de 3 MP pe spate si una VGA pe fata pentru apelurile video. Bateria este un una de 4000 mAh.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 – GT-P3100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Mini-SIM |
| Data Lansarii | 2012, Februarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 193.7 x 122.4 x 10.5 mm (7.63 x 4.82 x 0.41 in) |
| Greutate | 345 g (12.17 oz) |
| Model Ecran | PLS LCD capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 600 x 1024 pixeli, 7.0 inches (~170 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 8/16/32 GB capacitate, 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP, HS |
| USB | Da, v2.0, USB Host |
| CAMERA | |
| Principala | 3.15 MP, 2048 x 1536 pixeli |
| Video | Da, 720p@30fps |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.0.3 (Ice Cream Sandwich), v4.1.1, actualizare disponibila la v4.2.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | TI OMAP 4430 |
| Model CPU | Dual-core 1 GHz |
| GPU | PowerVR SGX540 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | nedetasabila Li-Ion 4000 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 1190 h (2G) / pana la 1080 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 40 h (2G) / pana la 20 h (3G) |
6.2
PRO
- Procesor dual-core
- 4G
CONTRA
- Ecran cu densitate a pixelilor mica
- Baterie nedetasabila
- Camera fara flash
Rezultate
Design
6.3
Performanta
6.2
Utilitate
6.2


Nu sunt comentarii
Adauga al tau