Samsung I9000 Galaxy S Specificatii
Samsung Galaxy S arata in mare parte la fel ca Samsung Beam. C specificatii, telefonul are un ecran de 4 inci WGDA Super AMOLED, un procesor de 1 GHz si este dotat cu Android 2.1. Samsung Galaxy S I9000 are 512 MB RAM si 16 GB pentru stocare datelor dumneavoastra. Acestia pot fi extinsi pana la 32 GB prin intermediul slotulului pentru carduri microSD. Printre specificatiile Samsung Galaxy S I 9000 mai putem enumera camera de 5 MP fara flash care poate inregistra la rezolutie 720p. Samsung Galaxy S sufera totusi de pe urma procesorului care are un singur nucleu.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Mini-SIM |
| Data Lansarii | 2010, Martie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 122.4 x 64.2 x 9.9 mm (4.82 x 2.53 x 0.39 in) |
| Greutate | 119 g (4.20 oz) |
| Model Ecran | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.0 inches (~233 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 8/16 GB capacitate, 512 MB RAM, 2 GB ROM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot (android 2.2) |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 7.2 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 x 1944 pixeli, autofocus, check quality |
| Video | Da, 720p@30fps, check quality |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v2.1 (Eclair), actualizare disponibila la v2.3 (Gingerbread) |
| Procesor | Hummingbird |
| Model CPU | 1 GHz Cortex-A8 |
| GPU | PowerVR SGX540 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS |
| Protectie Ecran | Corning Gorilla Glass |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1500 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 750 h (2G) / pana la 576 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 13 h 30 min (2G) / pana la 6 h 30 min (3G) |
6.1
PRO
- Ecran Super AMOLED
CONTRA
- Procesor cu un singur nucleu
- Camera fara flash
Rezultate
Design
5.8
Performanta
6.2
Utilitate
6.4


Nu sunt comentarii
Adauga al tau