Samsung Galaxy Tab 4 8.0 LTE Specificatii
Samsung Galaxy Tab 4 8.0 este o tableta usoara ce cantareste doar 315 grame si vine dotata cu un ecran foarte luminos de 8 inch cu o rezolutie de 800 x 1280. La capitolul specificatii prezinta: procesor quad-core ce functioneaza la 1,2 GHz cu 1,5 GB de RAM, 16 GB de spatiu de stocare intern si slot microSD ce suporta pana la 64 GB . Alte dotari ale tabletei Samsung Galaxy Tab 4 8.0 cuprind o camera principala de doar 3 megapixeli, o camera secundara de 1,3 MP, o baterie de 4450 mAh, conector HDMI si sistem de operare Android KitKat 4.4 .
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 |
| SIM | Micro-SIM |
| Data Lansarii | 2014, Aprilie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 210 x 124 x 8 mm (8.27 x 4.88 x 0.31 in) |
| Greutate | 320 g (11.29 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 800 x 1280 pixeli, 8.0 inches (~189 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 16 GB, 1.5 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 42.2 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps;LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 3.15 MP, 2048 x 1536 pixeli |
| Video | Da, 720p@30fps |
| Secundara | Da, 1.3 MP |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | |
| Model CPU | Quad-core 1.2 GHz |
| GPU | |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | nedetasabila Li-Po 4450 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
8.3
PRO
- Memorie RAM suficienta (1536 MB RAM)
- Procesor Quad Core
- Conexiune de date rapida (4G)
- Conector HDMI pentru TV-out
CONTRA
- Densitate de pixeli scazuta (189 ppi)
- Camera fara autofocus
- Camera fara flash
Rezultate
Design
8.2
Performanta
8.5
Utilitate
8.2


Nu sunt comentarii
Adauga al tau