HTC One (M8) este adevărata definiție a design-ului uimitor, cu dimensiuni de 146.4 x 70.6 x 9.4 mm (5.76 x 2.78 x 0.37 in) și o greutate de 160 g (5.64 oz) acesta dispune și de performanțe grozave. Ecranul HTC One (M8), de tip Super LCD3 capacitive touchscreen cu 16M culori și o rezoluție de 1080 x 1920 pixeli, este unul dintre cele mai bune ecrane de 5.0 inci (~441 ppi densitate pixeli). Un adevărat monstru, HTC One M8 beneficiază de un procesor Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801, Quad-core de 2.3 GHz (US/EMEA)/ 2.5 GHz (Asia, China) Krait 400, iar memoria interna si cea RAM a HTC One (M8) sunt de 16/32 GB respectiv 2 GB RAM, având . În continuare aveți specificațiile HTC One (M8) in detaliu.
HTC One (M8) Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 – EMEA, Asia |
|---|---|
| Rețea 4G | LTE 800 / 900 / 1800 / 2600 – EMEA;LTE 700 / 1700 / 2100 – T-Mobile |
| SIM | Nano-SIM |
| Data Lansării | 2014, martie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 146.4 x 70.6 x 9.4 mm (5.76 x 2.78 x 0.37 in) |
| Greutate | 160 g (5.64 oz) |
| Model Ecran | Super LCD3 capacitive touchscreen, 16M culori |
| Mărime Ecran | 1080 x 1920 pixeli, 5.0 inci (~441 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 128 GB |
| Interna | 16/32 GB, 2 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descărcare | HSDPA, 42 Mbps (21 Mbps – AT&T), HSUPA, 5.76 Mbps;LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go, USB Host |
| CAMERA | |
| Principala | Dual 4 MP, 2688х1520 pixeli, autofocus, dual-LED (dual tone) flash, |
| Video | Da, 1080p@60fps, 720p@120fps, HDR, inregistrare sunet stereo, stabilizare video, |
| Secundara | Da, 5 MP, 1080p@30fps, HDR |
| FUNCȚII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | Qualcomm MSM8974AB Snapdragon 801 |
| Model CPU | Quad-core 2.3 GHz (US/EMEA)/ 2.5 GHz (Asia, China) Krait 400 |
| GPU | Adreno 330 |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protecție Ecran | Corning Gorilla Glass 3 |
| BATERIE | |
| Capacitate | Nedetașabilă, Li-Po 2600 mAh |
| Timp în Repaus | pana la 271 h (2G) / pana la 496 h (3G) |
| Timp în Convorbire | pana la 14 h (2G) / pana la 20 h (3G) |
9.4
PRO
- Procesor Quad Core
- Memorie RAM mare
- Conectivitate 4G
- Camera Ultrapixel
CONTRA
- Baterie nedetașabilă
- Camera de 4 MP
Rezultate
Design
9.5
Performanta
9.3
Utilitate
9.4


Nu sunt comentarii
Adauga al tau