LG G Pad 8.0 va fi o tableta de la LG cu specificatii medii. LG G Pad 8.0 are dimensiuni de 210.8 x 124.2 x 9.9 mm (8.30 x 4.89 x 0.39 in) si o greutate de 342 g (12.06 oz). Ecranul LG G Pad 8.0 este de tip IPS LCD capacitive touchscreen, 16M culori cu o rezolutie de 800 x 1280 pixeli, 8.0 inci (~189 ppi densitate pixeli). Memoria interna si cea RAM a LG G Pad 8.0 sunt de 16 GB respectiv 1 GB RAM, avand un procesor , Quad-core de 1.2 GHz. In continuare aveti specificatiile LG G Pad 8.0 in detaliu.
LG G Pad 8.0 Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | |
|---|---|
| Retea 4G | Nu |
| SIM | Nu |
| Data Lansarii | 2014, iulie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 210.8 x 124.2 x 9.9 mm (8.30 x 4.89 x 0.39 in) |
| Greutate | 342 g (12.06 oz) |
| Model Ecran | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 800 x 1280 pixeli, 8.0 inci (~189 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 16 GB, 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct, DLNA |
| Viteza Descarcare | |
| Bluetooth | da |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 x 1944 pixeli |
| Video | da |
| Secundara | Da, 1.3 MP |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | |
| Model CPU | Quad-core 1.2 GHz |
| GPU | |
| GPS | TBD |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Nedetasabila, Li-Ion 4200 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
6.7
PRO
- Ecran mare
CONTRA
- Densitate de pixeli scazuta
- 1 GB RAM
Rezultate
Design
6.4
Performanta
6.5
Utilitate
7.3


Nu sunt comentarii
Adauga al tau