Sony Xperia E1 este un smartphone low cost cu performanțe medii. Acesta are dimensiuni de 118 x 62.4 x 12 mm (4.65 x 2.46 x 0.47 in) și o greutate de 122 g (4.30 oz). Terminalul dispune de un ecran de tip TFT capacitive touchscreen cu 16M de culori, o rezoluție de 480 x 800 pixeli și o diagonală de 4.0 inci (~233 ppi desitatea pixelilor). Xperia E1 Dual rulează cu ajutorul unui procesor Snapdragon 200, Dual-core de 1.2 GHz, 512 MB de memorie RAM și 4 GB de memorie internă. In continuare aveți specificațiile Sony Xperia E1 dual in detaliu.
Oferte de pret Sony Xperia E1 dual.
Sony Xperia E1 dual Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 1900 / 2100 – D2104/D2114 |
|---|---|
| Retea 4G | Nu |
| SIM | Dual SIM (Mini-SIM, dual stand-by, dual call) |
| Data Lansarii | 2014, ianuarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 118 x 62.4 x 12 mm (4.65 x 2.46 x 0.47 in) |
| Greutate | 122 g (4.30 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.0 inci (~233 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 4 GB, 512 MB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 3.15 MP, 2048 x 1536 pixeli |
| Video | Da, WVGA@30fps |
| Secundara | Nu |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.3 (Jelly Bean) |
| Procesor | Qualcomm MSM8210 Snapdragon 200 |
| Model CPU | Dual-core 1.2 GHz Cortex-A7 |
| GPU | Adreno 302 |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | Scratch-resistant glass |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1750 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 366 h (2G) / pana la 441 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 8 h 13 min (2G) / pana la 8 h 41 min (3G) |
6.2
PRO
- Dual SIM
CONTRA
- Prea puțină memorie RAM
- Cameră de rezoluție mică
- Lipsa Flash-ului
Rezultate
Design
6.2
Performanta
6.1
Utilitate
6.2


Nu sunt comentarii
Adauga al tau