Acer Liquid Z4 este un smartphone foarte ergonomic și rezistent cu o grosime de 9.7 mm și o greutate de 130 g (4.59 oz). Deoarece acesta este un smartphone low-end performanțele sunt destul de slabe memoria interna si cea RAM a Acer Liquid Z4 fiind de doar 4 GB, respectiv 512 MB RAM, iar procesorul este un Dual-core de 1.3 GHz. În continuare aveți specificațiile Acer Liquid Z4 în detaliu.
Oferte de pret Acer Liquid Z4.
Acer Liquid Z4 Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA |
|---|---|
| Retea 4G | Da, HSDPA+ (4G) 21.1 Mbit/s |
| SIM | Optional Dual SIM |
| Data Lansarii | 2014, februarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 9.7 mm thickness |
| Greutate | 130 g (4.59 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.0 inci (~233 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD |
| Interna | 4 GB, 512 MB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | da |
| Viteza Descarcare | HSDPA+, HSUPA |
| Bluetooth | da |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 х 1944 pixeli, LED flash |
| Video | da |
| Secundara | Nu |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.2.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | MediaTek MT6572 |
| Model CPU | Dual-core 1.3 GHz |
| GPU | Mali-400 MP1 |
| GPS | GPS, A-GPS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
6.8
PRO
- Conectivitate 4G
- Design ergonomic
CONTRA
- Ecran cu densitate mică
- Memorie RAM de doar 512 MB
- Fără cameră frontală
Rezultate
Design
7.2
Performanta
6.3
Utilitate
7


Nu sunt comentarii
Adauga al tau