Samsung I9300I Galaxy S3 Neo Specificatii
Samsung Galaxy S3 Neo este o varianta cu specificatii aproape la fel ca ale lui Samsung Galaxy S3. Samsung Galaxy S3 Neo a fost prezentat de cei de la Samsung drept „cel mai premium telefon dual-SIM”. Specificatii Samsung Galaxy S3 Neo: telefonul are mai multa memorie decat Galaxy S3, 1,5 GB, ecran Super AMOLED 720p cu o denistate de 306 pixeli pe inch si un procesor Quad-Core de 1.2 GHz. Camera foto de pe spate este de 8 MP iar cea frontala are 1.9 MP. Ca si specificatii Samsung Galaxy S3 Neo sta deja foarte bine fara sa mai luam in considerare si faptul ca este dual-SIM.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by) |
| Data Lansarii | 2014, Aprilie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 136.6 x 70.8 x 8.6 mm (5.38 x 2.79 x 0.34 in) |
| Greutate | 132 g (4.66 oz) |
| Model Ecran | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 720 x 1280 pixeli, 4.8 inches (~306 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 1.5 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP, EDR |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 8 MP, 3264 x 2448 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 1080p@30fps |
| Secundara | Da, 1.9 MP, 720p@30fps |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.3 (Jelly Bean) |
| Procesor | |
| Model CPU | Quad-core 1.2 GHz |
| GPU | |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 2100 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 330 h (2G) / pana la 340 h (3G) |
| Timp in Convorbire | (2G) / pana la 14 h (3G) |
7.1
PRO
- 1.5 GB RAM
- Procesor Quad-Core
- Dual-Sim
CONTRA
Rezultate
Design
6.1
Performanta
7.4
Utilitate
7.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau