Samsung Galaxy Y S5360 Specificatii
Samsung Galaxy Y este facut pentru publicul mai tanar sau pentru oamenii care vor sa isi cumpere primul smartphone. De aceea ca specificatii Samsung Galaxy Y nu este impresionant. Insa componentele sale pot fi capabile sa se descurce cu sarcinile de baza ale unui smartphone. Specificatii Samsung Galaxy Y: ecran de 3 inch cu o rezolutie de 320 x 240 pixeli, 0.16 GB spatiu pentru stocare datelor care poate fi marit pana la 32 GB prin slotul pentru carduri microSD si un procesor de 832 MHz. Samsung Galaxy Y are o camera pe spate de 2 MP fara flash si autofocus.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Mini-SIM |
| Data Lansarii | 2011, August |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 104 x 58 x 11.5 mm (4.09 x 2.28 x 0.45 in) |
| Greutate | 97.5 g (3.42 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 256K colors |
| Marime Ecran | 240 x 320 pixeli, 3.0 inches (~133 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 180 MB, 290 MB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Functie Hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 7.2 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP, HS |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 2 MP, 1600 x 1200 pixeli |
| Video | Da, QVGA@15fps |
| Secundara | Nu |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v2.3.5 (Gingerbread) |
| Procesor | |
| Model CPU | 830 MHz ARMv6 |
| GPU | |
| GPS | Da, cu suport A-GPS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1200 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 850 h (2G) / pana la 540 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 17 h (2G) / pana la 6 h 20 min (3G) |
3.9
PRO
- Dimensiuni mici
- slot microSD
CONTRA
- Ecran cu rezolutie mica
- Procesor slab
- Camera de 2 MP fara flash si autofocus
Rezultate
Design
4.3
Performanta
2.6
Utilitate
4.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau