Samsung Galaxy S Duos 2 S7582 Specificatii
Samsung Galaxy S Duos 2 are acelasi design ca Samsung Galaxy S3 insa cu un ecran mai mic si cu o rezolutie net inferioara de 800 x 480. Specificatiile Samsung Galaxy S Duos 2 sunt de asmenea incomparabile cu cele ala Samsung Galaxy S3, pornind de la ecranul de 4 inci si terminand cu bateria de 1500 mAh. Specificatii Samsung Galaxy S Duos 2: procesor dual-core de 1.2 GHz, 768 MB RAM, 4 GB pentru a va putea stoca datele pe telefon si o camera de 5 MP pe spate capabila sa inregistreze la rezolutie 720p. telefonul are si o camera pe fata VGA si Android 4.2 JellyBean. Samsung Galaxy S Duos 2 are si un slot pentru carduri microSD prin care puteti extinde capacitatea de stocare pana la 64 GB.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 – S7580, S7582 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Dual SIM, dual call (dual stand-by) |
| Data Lansarii | 2013, Noiembrie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 121.5 x 63.1 x 10.6 mm (4.78 x 2.48 x 0.42 in) |
| Greutate | 118 g (4.16 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.0 inches (~233 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 4 GB, 768 MB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 х 1944 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 720p@30fps |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | BCM 28145/28155 |
| Model CPU | Dual-core 1.2 GHz Cortex-A9 |
| GPU | Broadcom VideoCore IV |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1500 mAh |
| Timp in Repaus | (2G) / pana la 280 h (3G) |
| Timp in Convorbire | (2G) / pana la 8 h (3G) |
5.7
PRO
- Dual-SIM
CONTRA
- 768 MB RAM
- Ecranul cu rezolutie de 800 x 480
Rezultate
Design
6
Performanta
5
Utilitate
6


Nu sunt comentarii
Adauga al tau