Samsung Galaxy Core I8260 Specificatii
Samsung Galaxy Core este un telefon care intr-un top al specificatiilor se incadreaza cu siguranta in jumatatea de jos a clasamentului. Samsung Galaxy Core are un ecran WVGA de 4.3 inci alaturi de un procesor dual-core de 1.2 GHz. Specificatii Samsung Galaxy Core: 1 GB RAM si 8 GB spatiu de stocare a datelor insa acesta poate fi marit pana la 64 GB datorita slotului microSD pentru carduri. Camera de pe spatele telefonului este una de 5 MP iar cea secundara este una VGA. Bateria de 1800 mAh poate rezista pana la o zi in conditii de utilizare foarte mare.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Dual SIM Optional (dual stand-by) |
| Data Lansarii | 2013, Mai |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 129.3 x 67.6 x 9 mm (5.09 x 2.66 x 0.35 in) |
| Greutate | 124 g (4.37 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.3 inches (~217 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 8 GB (4.5 GB disponibili utilizalarului), 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 7.2 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 х 1944 pixeli, autofocus, LED flash, check quality |
| Video | Da, 480p@30fps |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.1.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | Snapdragon MSM8225 S4 Play |
| Model CPU | Dual-core 1.2 GHz Cortex-A5 |
| GPU | AdreNu 203 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1800 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 500 h (2G) / pana la 300 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 14 h (2G) / pana la 9 h (3G) |
5.8
PRO
- Dual-SIM
- Procesor Dual-Core
CONTRA
- Ecran cu rezolutie mica
Rezultate
Design
5.4
Performanta
6.1
Utilitate
5.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau