Apple iPhone 6 face parte din seria de smartphone-uri de la Apple care se impun prin design și performanța. Acesta are dimensiuni de 137.5 x 67 x 7 mm (5.41 x 2.64 x 0.28 in) și o greutate de 129 g (4.55 oz). Ecranul Apple iPhone 6 este de tip LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen de 16M culori cu o rezoluție de 960 x 1704 pixeli și cu o diagonală de 4.70 inci / 5.5 inci pentru varianta Plus (~416 ppi densitate pixeli). Acesta dispune de 16/32/64/128 GB capacitate de stocare, 2 GB RAM și un procesor Apple A8, Quad-core. In continuare aveți specificațiile Apple iPhone 6 in detaliu.
Oferte de pret Apple iPhone 6.
Apple iPhone 6 Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | LTE- all models |
| SIM | Nano-SIM |
| Data Lansarii | 2014, Septembrie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 137.5 x 67 x 7 mm (5.41 x 2.64 x 0.28 in) |
| Greutate | 129 g (4.55 oz) |
| Model Ecran | LED-backlit IPS LCD, capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 960 x 1704 pixeli, 4.70 inci / 5.5 inci (~416 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | Nu |
| Interna | 16/32/64/128 GB capacitate, 2 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | DC-HSDPA, 42 Mbps;HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps, LTE, 150 Mbps;EV-DO Rev. A, pana la 3.1 Mbps |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 8 MP, 3264 x 2448 pixeli, autofocus, dual-LED (dual tone) flash |
| Video | Da, 1080p@60fps, stabilizare video |
| Secundara | da |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | iOS 8 |
| Procesor | Apple A8 |
| Model CPU | Dual-core 1.4 GHz Cyclone |
| GPU | PowerVR GX6450 (quad-core graphics) |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | Sapphire crystal glass, oleophobic coating |
| BATERIE | |
| Capacitate | Nedetașabilă, Li-Po |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
9.3
PRO
- Rezoluție înaltă
- Conectivitate 4G
CONTRA
- Lipsa slotului microSD
- Baterie nedetașabilă
Rezultate
Design
9.4
Performanta
9.2
Utilitate
9.3


Nu sunt comentarii
Adauga al tau