O tabletă subțire, elegantă și ultra-portabilă, Asus Fonepad 7 (2014) are dimensiuni de 192 x 110 x 10.7 mm (7.56 x 4.33 x 0.42 in) și o greutate de 290 g (10.23 oz).Asus Fonepad 7 (2014) areun ecran foarte bun, de tip Capacitive touchscreen, 16M culori cu o rezoluție de 600 x 1024 pixeli și o dimensiune de 7.0 inci (cu ~170 ppi densitate pixeli). Utilizatorii se pot bucura de media cu memoria interna de 4/8 GB, iar în materia de performanța tableta beneficiază de memorie RAM de 1 GB , și un procesor Intel Atom Z2520, Dual-core de 1.2 GHz. In continuare aveti specificatiile Asus Fonepad 7 (2014) in detaliu.
Oferte de pret Asus Fonepad 7 (2014).
Asus Fonepad 7 (2014) Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | HSDPA+ (4G) 42.2 Mbit/s |
| SIM | Optional Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by) |
| Data Lansarii | 2014, mai |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 192 x 110 x 10.7 mm (7.56 x 4.33 x 0.42 in) |
| Greutate | 290 g (10.23 oz) |
| Model Ecran | Capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 600 x 1024 pixeli, 7.0 inci (~170 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 4/8 GB, 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA+, 42 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v4.0 |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 2 MP, 1600 x 1200 pixeli, autofocus |
| Video | Da, 720p |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.3 (Jelly Bean) |
| Procesor | Intel Atom Z2520 |
| Model CPU | Dual-core 1.2 GHz |
| GPU | |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Nedetasabila, Li-Po (15 Wh) |
| Timp in Repaus | (2G) / pana la 619 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 10 h (multimedia) (2G) / pana la 30 h (3G) |
7.8
PRO
- Conectivitate 4G
- Design ultra-portabil
CONTRA
- Camera nu beneficiază de flash
- Ecranul are rezoluție mica
Rezultate
Design
7.4
Performanta
7.9
Utilitate
8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau