Sony Xperia Z1s este un smartphone rezistent la apă din seria Xperia de la producătorul Sony. Acesta are dimensiuni de 145.7 x 73.9 x 8.6 mm (5.74 x 2.91 x 0.34 in) și o greutate de 162 g (5.71 oz). Acesta dispune de un procesor Snapdragon 800, Quad-core 2.2 GHz Krait 400, 2 GB de memorie RAM și 32 de GB de memorie internă. Ecranul de tip TFT capacitive touchscreen cu 16M colors de 5.0 inci (~441 ppi densitatea pixelilor) are o rezoluție FullHD și tehnologii Triluminos display X-Reality Engine.
Oferte de pret Sony Xperia Z1s.
Sony Xperia Z1s Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | LTE 700 MHz Class 13 / 1700 / 2100 |
| SIM | Micro-SIM |
| Data Lansarii | 2014, ianuarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 145.7 x 73.9 x 8.6 mm (5.74 x 2.91 x 0.34 in) |
| Greutate | 162 g (5.71 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 1080 x 1920 pixeli, 5.0 inci (~441 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 32 GB, 2 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 42 Mbps;HSUPA, 5.8 Mbps;LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 (MHL), USB On-the-go |
| CAMERA | |
| Principala | 20.7 MP, 5248 х 3936 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 1080p@30fps, stabilizare video, HDR |
| Secundara | Da, 2 MP, 1080p@30fps |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.3 (Jelly Bean) |
| Procesor | Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 |
| Model CPU | Quad-core 2.2 GHz Krait 400 |
| GPU | Adrenu 330 |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | Shatter proof and scratch-resistant glass |
| BATERIE | |
| Capacitate | Nedetasabila, Li-Ion 3000 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 600 h (2G) / pana la 620 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 15 h (2G) / pana la 15 h (3G) |
8.8
PRO
- Rezistent la apă și praf
- Procesor Quad Core
- Rezoluție înaltă a ecranului
CONTRA
- Baterie nedetașabilă
Rezultate
Design
8.8
Performanta
8.7
Utilitate
8.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau