Huawei Honor 6 este o adevărată bestie ascunsă în spatele unui design simplist cu margini rotunjite. Acesta are dimensiuni de 139.6 x 69.7 x 7.5 mm (5.50 x 2.74 x 0.30 in) și o greutate de 130 g (4.59 oz). Huawei Honor 6 dispune de un procesor HiSilicon Kirin 920, Octa-core de 1.7 GHz, 3 GB de memorie RAM și 16 GB de memorie internă. În plus acesta are un ecran FullHD, IPS LCD cu 16M de culori și o diagonală de 5.0 inci (~441 ppi densitate pixeli). In continuare aveți specificațiile Huawei Honor 6 în detaliu.
Oferte de pret Huawei Honor 6.
Huawei Honor 6 Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA |
|---|---|
| Retea 4G | Nu |
| SIM | da |
| Data Lansarii | 2014, August |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 139.6 x 69.7 x 7.5 mm (5.50 x 2.74 x 0.30 in) |
| Greutate | 130 g (4.59 oz) |
| Model Ecran | IPS LCD capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 1080 x 1920 pixeli, 5.0 inci (~441 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 16 GB, 3 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSPA+ |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 13 MP, 4160 x 3120 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 2160p@30fps, 1080p@30fps |
| Secundara | Da, 5 MP, 1080p |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | HiSilicon Kirin 920 |
| Model CPU | Octa-core 1.7 GHz |
| GPU | Mali-T624 |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Po 3100 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
9
PRO
- Rezoluție FullHD
- Procesor Octa Core
- Memorie RAM generoasă
- Memorie internă generoasă
CONTRA
- Bateria este integrată, nu poate fi schimbată
Rezultate
Design
9
Performanta
9.1
Utilitate
9


Nu sunt comentarii
Adauga al tau