LG G3 mini, cunoscut și ca LG G3 s, este varianta mai mică a popularului LG G3, care aduce același design și performanțe destul de bune într-un pachet mai mic. Acesta are dimensiuni de 137.7 x 69.6 x 10.3 mm (5.42 x 2.74 x 0.41 in) și o greutate de 134 g (4.73 oz). Ecranul LG G3 mini este Full HD, de tip Capacitive touchscreen cu 16M culori, o rezoluție de 720 x 1280 pixeli și o diagonala de 4.5 inci (~326 ppi densitate pixeli). Memoria interna și cea RAM a LG G3 mini sunt de 8 GB respectiv 1 GB RAM și în plus acesta dispune de un procesor Snapdragon 400 Quad-core de 1.2 GHz. In continuare aveți specificațiile LG G3 mini în detaliu.
LG G3 mini Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | LTE 800 / 1800 / 2600 |
| SIM | da |
| Data Lansarii | 2014, Iulie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 137.7 x 69.6 x 10.3 mm (5.42 x 2.74 x 0.41 in) |
| Greutate | 134 g (4.73 oz) |
| Model Ecran | Capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 720 x 1280 pixeli, 4.5 inci (~326 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 8 GB, 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSPA+;LTE |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 х 1944 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 1080p |
| Secundara | da |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400 |
| Model CPU | Quad-core 1.2 GHz |
| GPU | Adreno 305 |
| GPS | Da, cu cu suport A-GPS si GLONASS |
| Protectie Ecran | Corning Gorilla Glass 3 |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 2540 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
8.8
PRO
- Ecran FullHD
- Procesor Quad Core
- Conectivitate 4G
CONTRA
- Memorie internă mică
- Memorie RAM mică
Rezultate
Design
8.9
Performanta
8.8
Utilitate
8.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau