Samsung Z Specificatii
Samsung Z are un ecran Super AMOLED de 4.8 inch cu o rezolutie de 1280 x 720 pixeli. Ca specificatii, Samsung Z sta foarte bine, avand un procesor quad-core Snapdragon de 2.3 GHz. Are si conectivitate LTE de categoria 4 si o camera foto principala de 8 MP cu flash LED si autofocus si una secundara pe fata de 2.1 MP pentru apelurile video. Printre specificatiile Samsung Z se mai numara si 16 GB spatiu intern de stocare a datelor, o baterie de 2600 mAh si un senzor pentru recunoasterea amprentelor. Foarte interesant este faptul ca Samsung Z nu are Android ci Tizen, sistemul de operare creat de cei de la Samsung alaturi de HP.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA |
|---|---|
| Retea 4G | LTE |
| SIM | Da |
| Data Lansarii | 2014, Iunie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 138.2 x 69.8 x 8.5 mm (5.44 x 2.75 x 0.33 in) |
| Greutate | 136 g (4.80 oz) |
| Model Ecran | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 720 x 1280 pixeli, 4.8 inches (~306 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 64 GB |
| Interna | 16 GB, 2 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSPA+;LTE, Cat4, 50 Mbps UL, 150 Mbps DL |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP, EDR, LE |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 8 MP, 3264 x 2448 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da |
| Secundara | Da, 2.1 MP |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Tizen OS, v2.2.1 |
| Procesor | |
| Model CPU | Quad-core 2.3 GHz |
| GPU | |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 2600 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
7
PRO
- Procesor quad-core
- Camera de 8 MP
- 2 GB RAM
CONTRA
- Tizen OS
Rezultate
Design
6.7
Performanta
7.1
Utilitate
7.2


Nu sunt comentarii
Adauga al tau