Samsung Galaxy Ace 2 I8160 Specificatii
Samsung Galaxy Ace 2 I8160 este succesorul primului Samsung Galaxy Ace si are un procesor dual-core de 800 MHz, o camera foto principala de 5 MP ce poate filma la rezolutie 1080p si 768 MB RAM. Alte specificatii ale Samsung Galaxy Ace 2 I8160 includ o capacitate interna de 4 GB pentru depozitarea datelor dumneavoastra si un slot pentru craduri microSD care accepta carduri de pana la 32 GB. Ecranul Samsung Galaxy Ace 2 I8160 este unul de 3.8 inci cu o rezolutie de 800 x 480 pixeli si o densitate de aproximativ 246 pixeli pe inch. Samsung Galaxy Ace 2 I8160 are si o baterie de 1500 mAh care rezista usor o zi in conditii de utilizare normala.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Mini-SIM |
| Data Lansarii | 2012, Februarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 118.3 x 62.2 x 10.5 mm (4.66 x 2.45 x 0.41 in) |
| Greutate | 122 g (4.30 oz) |
| Model Ecran | PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 3.8 inches (~246 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 4 GB capacitate, 768 MB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 14.4 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 х 1944 pixeli, autofocus, LED flash, check quality |
| Video | Da, 720p@30fps, check quality |
| Secundara | Da, VGA |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v2.3 (Gingerbread), actualizare disponibila la v4.1.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | NuvaThor U8500 |
| Model CPU | Dual-core 800 MHz |
| GPU | Mali-400 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS and GLONASS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1500 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 670 h (2G) / pana la 640 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 16 h 20 min (2G) / pana la 7 h 30 min (3G) |
6.2
PRO
- Procesor dual-core
- Slot MicroSD
CONTRA
- Ecran de 800 x 480
- Baterie de doar 1500 mAh
Rezultate
Design
6.1
Performanta
6.4
Utilitate
6.2


Nu sunt comentarii
Adauga al tau