Samsung I9070 Galaxy S Advance Specificatii
Samsung I9070 Galaxy S Advance are un ecran Super AMOLED de 4 inch si ruleaza sistemul de operare Android 2.3. Ecranul Samsung I9070 Galaxy S Advance are o rezolutie de 800 x 480 pixeli si o densitate a pixelilor de aproximativ 233 pixeli pe inch. Samsung I9070 Galaxy S Advance are un procesor dual-core de 1 GHz si 768 MB RAM. Acestora li se alatura alti 16 GB pentru stocare datelor. Lista specificatiilor este completata de o baterie de 1500 mAh si o camera foto principala de 5 MP cu flash Led si autofocus. Camera foto secundara de pe fata are doar 1.3 megapixeli.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | |
| SIM | Mini-SIM |
| Data Lansarii | 2012, Ianuarie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 123.2 x 63 x 9.7 mm (4.85 x 2.48 x 0.38 in) |
| Greutate | 120 g (4.23 oz) |
| Model Ecran | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 480 x 800 pixeli, 4.0 inches (~233 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 8/16 GB capacitate, 768 MB RAM, 2 GB ROM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 14.4 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP, HS |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 5 MP, 2592 x 1944 pixeli, autofocus, LED flash, check quality |
| Video | Da, 720p@30fps, check quality |
| Secundara | Da, 1.3 MP |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v2.3.6 (Gingerbread), actualizare disponibila la v4.1.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | NuvaThor U8500 |
| Model CPU | Dual-core 1 GHz Cortex-A9 |
| GPU | Mali-400 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 1500 mAh |
| Timp in Repaus | pana la 570 h (2G) / pana la 550 h (3G) |
| Timp in Convorbire | pana la 15 h (2G) / pana la 7 h 20 min (3G) |
6.4
PRO
- Procesor dual-core
- 16 GB pentru stocarea datelor
CONTRA
- Ecran de 800 x 480
Rezultate
Design
6.2
Performanta
6.4
Utilitate
6.6


Nu sunt comentarii
Adauga al tau