ZTE Blade L2 isi merita pe deplin numele, fiind un telefon extrem de subtire. ZTE Blade L2 are dimensiuni de 142.5 x 72.2 x 9 mm (5.61 x 2.84 x 0.35 in) si o greutate de 166 g (5.86 oz). Ecranul ZTE Blade L2 este de tip TFT capacitive touchscreen, 16M culori cu o rezolutie de 480 x 854 pixeli, 5.0 inci (~196 ppi densitate pixeli). Memoria interna si cea RAM a ZTE Blade L2 sunt de 4 GB respectiv 1 GB RAM, avand un procesor Mediatek MT6582M. In continuare aveti specificatiile ZTE Blade L2 in detaliu.
ZTE Blade L2 Specificatii
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | Nu |
| SIM | Optional Dual SIM |
| Data Lansarii | 2014, mai |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 142.5 x 72.2 x 9 mm (5.61 x 2.84 x 0.35 in) |
| Greutate | 166 g (5.86 oz) |
| Model Ecran | TFT capacitive touchscreen, 16M culori |
| Marime Ecran | 480 x 854 pixeli, 5.0 inci (~196 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 32 GB |
| Interna | 4 GB, 1 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, 21 Mbps;HSUPA, 5.76 Mbps |
| Bluetooth | Da, v3.0 cu A2DP, EDR |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 8 MP/ 5 MP (in functie de tara), autofocus, LED flash |
| Video | da |
| Secundara | Da, VGA/ 1 MP (market dependant) |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | Android OS, v4.2 (Jelly Bean) |
| Procesor | Mediatek MT6582M |
| Model CPU | Mediatek MT6577 |
| GPU | PowerVR SGX531u |
| GPS | Da, cu suport A-GPS |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | Li-Ion 2000 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
6.9
PRO
- Baterie de 2000 mAh
CONTRA
- 1 GB RAM
- Ecran cu densitate mica a pixelilor
Rezultate
Design
7.8
Performanta
6.2
Utilitate
6.8


Nu sunt comentarii
Adauga al tau