Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE Specificatii
Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE este o tableta cu specificatii foarte bune dintre care beneficiaza de pe urma procesorului Octa-Core Exynos 5420 SOC de 1.9 GHz creat de cei de la Samsung. Ecranul de 8.4 inci ofera o rezolutie de 2560 x 2600 si o densitate de 359 de pixeli pe inch, extrem de mult pentru o tableta. Printre specificatii se mai numara si 3 GB de memorie interna alaturi de 32 GB pentru stocarea datelor. Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE are ca sistem de operare Android versiunea 4.4 KitKat. Bateria de pe Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE este una de 4900 mAh ce nu se ridica la nivelul celorlalte specificatii.
| GENERAL | |
| Retea 3G | HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100 |
|---|---|
| Retea 4G | LTE 800 / 900 / 1800 / 2600 |
| SIM | Da |
| Data Lansarii | 2014, Iunie |
| DESIGN | |
| Dimensiuni | 212.8 x 125.6 x 6.6 mm (8.38 x 4.94 x 0.26 in) |
| Greutate | 298 g (10.51 oz) |
| Model Ecran | Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors |
| Marime Ecran | 1600 x 2560 pixeli, 8.4 inches (~359 ppi densitate pixeli) |
| MEMORIE | |
| Externa | microSD, pana la 128 GB |
| Interna | 16/32 GB, 3 GB RAM |
| CONECTIVITATE | |
| Wlan | Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, Wi-Fi hotspot |
| Viteza Descarcare | HSDPA, HSUPA;LTE |
| Bluetooth | Da, v4.0 cu A2DP, LE |
| USB | Da, microUSB v2.0 |
| CAMERA | |
| Principala | 8 MP, 3264 x 2448 pixeli, autofocus, LED flash |
| Video | Da, 1080p@30fps |
| Secundara | Da, 2.1 MP |
| FUNCTII PRINCIPALE | |
| Sistem de Operare | android OS, v4.4.2 (KitKat) |
| Procesor | Qualcomm Snapdragon 800 |
| Model CPU | Quad-core 2.3 GHz Krait 400 |
| GPU | AdreNu 330 |
| GPS | Da, cu suport A-GPS, GLONASS, Beidou |
| Protectie Ecran | |
| BATERIE | |
| Capacitate | nedetasabila Li-Ion 4900 mAh |
| Timp in Repaus | |
| Timp in Convorbire | |
8.1
PRO
- Ecran de 2560 x 1600 pixeli
- Procesor Octa-Core
- 3 GB RAM
CONTRA
- Baterie de 4900 mAh
Rezultate
Design
7.7
Performanta
8
Utilitate
8.5


Nu sunt comentarii
Adauga al tau